Aurea na facebook'u
Z życia fundacji / Luis i Marino

LUIS i MARINO


Luis i Marino to dwaj bracia, którzy na początku maja 2012 r. trafili pod opiekę Fundacji, po tym jak zostali odebrani od właścicielki w stanie skrajnego zagłodzenia i wyczerpania.
Obaj byli skrajnie wychudzeni, mieli gorączkę, wyniki krwi były fatalne: bardzo poważna anemia, próby wątrobowe niesamowicie przekroczone. Ważyli 18 kg, czyli połowę prawidłowej wagi. Marino nie miał siły chodzić o własnych siłach.


Przez 3 miesiące, pod troskliwą opieką w domach tymczasowych, Luis i Marino wracali do zdrowia i formy. Więcej informacji znajduje się w ich wątkach na forum Luis i Marino.Reportaż o Luisie Marino wyemitowany w TVN24.Fundacja AUREA w dniu 9 maja 2012 r. złożyła do Prokuratury Rejonowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem).

W dniu 24 września 2012 r. Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko byłej właścicielce Luisa i Marino.

W dniu 26 czerwca 2014 r. odbyła się rozprawa sądowa w sprawie Luisa i Marino. Sąd uznał oskarżoną za WINNĄ popełnienia zarzucanego jej czynu tj. znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dwoma psami rasy Golden Retriever poprzez niezapewnienie należytej opieki pielęgnacyjnej jak i weterynaryjnej, niezapewnienie właściwego pokarmu oraz picia, zostawianie psów na kilka dni bez opieki i zapasów jedzenia i picia, bicie po różnych częściach ciała, niezapewnienie możliwości niezbędnego ruchu, a w szczególności utrzymanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, co w konsekwencji doprowadziło do silnego wychudzenia zwierząt, uszkodzenia wątroby, anemii, powstania odleżyn oraz ogólnego złego stanu ich zdrowia, czym naraziła je na zagrożenie życia i zdrowia.
Oskarżona została skazana na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności zawieszoną warunkowo na okres 2 lat próby. Orzeczono też stosunku do niej zakaz posiadania zwierząt na okres 3 lat.
Oskarżona została zobowiązana przez Sąd do naprawienia wyrządzonej szkody przez wpłacenie na rzecz pokrzywdzonego tj. Fundacji Pomocy Goldenom AUREA kwoty 4571 zł.
Ponadto zasądzono od oskarżonej grzywnę w wysokości 1200 zł oraz 805,58 zł tytułem kosztów sądowych.

Dzięki wsparciu darczyńców mogliśmy karmić Luisa i Marino specjalistycznymi karmami, podawać im niezbędne leki i suplementy diety, wykonywać liczne badania monitorujące ich stan zdrowia oraz poddać zabiegom kastracji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.


dotpay
Korzystając z usługi DOTPAY możesz szybko i łatwo dokonać wpłaty na nasze konto.


Fundacja Pomocy Goldenom AUREA, ul. Broniewskiego 64/40, 01-854 Warszawa
tel. 733 784 407
Strona www.aurea.org.pl jest własnoœciš Fundacji Pomocy Goldenom AUREA. Kopiowanie treœci bez zgody właœciciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.
Polityka Cookies