Aurea na facebook'u
Jak pomóc / Adopcja

Przeczytaj UWAŻNIE zasady adopcji i zapoznaj się z obowiązującymi procedurami adopcyjnymi fundacji. Przemyśl dobrze, czy się na nie zgadzasz, ZANIM wyrazisz chęć adopcji psa, przeczytaj również następujący tekst kliknij tutaj

We wszystkich etapach adopcji przyświeca nam jeden, główny cel: DOBRO PSA.


ZASADY ADOPCJI

1. O adopcję mogą się ubiegać wyłącznie osoby pełnoletnie, chcące adoptować psa dla siebie, a nie w imieniu kogoś.

2. Nie adoptujemy psów do rodzin, w których są dzieci mające mniej niż 6 lat. W indywidualnych, uzasadnionych i nie budzących żadnych wątpliwości przypadkach, możliwe jest odstąpienie od tej zasady.

3. Psy będące pod opieką fundacji nie przechodzą specjalistycznych testów predyspozycji ani szkolenia w kierunku dogoterapii, nie znamy też ich przeszłości, dlatego nie nadają się na psich terapeutów ani towarzyszy dla chorych dzieci.

4. Pod opieką fundacji znajdują się często psy chore, starsze, problemowe - jednym słowem potrzebujące pomocy i właściwej opieki. Dlatego adopcja goldena z fundacji nie polega na sprawieniu sobie młodego, zdrowego, wesołego, ułożonego, bezproblemowego pieska, ale na pomocy psu w potrzebie (zaofiarowaniu mu leczenia, szkolenia, czasu i poświęcenia, zabawy, opieki, miłości).

5. Osoba, która chce adoptować psa i zgłosi się tej sprawie do fundacji ma prawo do pełnej informacji na temat psa, którym jest zainteresowana. Jednocześnie kandydat, przed wyrażeniem chęci adopcji, ma obowiązek zapoznać się z pełną historią danego psa czytając dokładnie jego watek na forum.

6. Osoba, która chce adoptować psa zgłasza się w tej sprawie do fundacji (pisząc e-mail). Kandydat jest proszony o wypełnienie ankiety dla kandydata (którą wysyłamy mailem). Nie jest to żaden egzamin ani test, celem ankiety jest jak najlepsze poznanie kandydata, co umożliwia nam później podjęcie decyzji o adopcji oraz dopasowanie psa do człowieka. Chcemy poznać oczekiwania kandydatów w stosunku do psa, dowiedzieć się o nich jak najwięcej, poznać ich możliwości w zakresie opieki oraz warunków, jakie mogą zapewnić psu. Ankieta to pierwszy i niezwykle ważny element procesu adopcyjnego, dlatego prosimy o wypełnianie jej rzetelnie i wyczerpująco.

7. Wybranych kandydatów odwiedzamy w ich domach, w celu osobistego zapoznania się oraz sprawdzenia warunków, w jakich pies miałby zamieszkać.
Prosimy o cierpliwość w tej kwestii. Czasem umówienie wizyty trwa kilka lub kilkanaście dni z przyczyn od nas niezależnych. Bardzo ważnym dla nas jest, aby podczas wizyty byli obecni wszyscy domownicy.

8. Każdemu kandydatowi staramy się dobrać psa odpowiadającego jego oczekiwaniom, ale też odwrotnie - znając charakter, temperament, potrzeby i stan zdrowia danego psa dobieramy do niego taką rodzinę/osobę, która będzie dla niego odpowiednia.
Może się więc zdarzyć, iż uznamy, że dany kandydat jest odpowiednim kandydatem na opiekuna dla naszego podopiecznego, ale akurat nie tego, do którego adopcji się zgłosił. Takiemu kandydatowi może zostać wówczas zaproponowany inny, bardziej odpowiedni dla niego pies.

9. Kandydat do adopcji psa ma możliwość wycofania się z propozycji zaopiekowania się psem na każdym etapie procesu adopcyjnego. Fundacja również może odmówić adopcji psa na każdym etapie tego procesu.

10. Decyzja o adopcji psa podejmowana jest przez władze fundacji czasami dopiero po przeprowadzeniu wizyt u kilku kandydatów, czyli może być ona odłożona w czasie.
Prosimy o cierpliwość. Przy wyborze nowego właściciela kierujemy się przede wszystkim dobrem psa i nie chcemy podejmować tak ważnych decyzji pochopnie lub pod presją.

13. Fundacja nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swoich decyzji dotyczących powodów odmowy adopcji psa. Mimo to najczęściej staramy się wytłumaczyć kandydatowi, czym kierowaliśmy się przy podjęciu decyzji o odmowie adopcji.

14. Z każdym, kto adoptuje psa z fundacji, podpisujemy umowę adopcyjną. Złamanie warunków umowy wiąże się z jej wygaśnięciem i powrotem psa pod opiekę fundacji.

15. Nowy właściciel jest zobowiązany do osobistego odbioru psa z domu tymczasowego.

16. W przypadku adopcji psa dorosłego, zwierzę wydawane jest w miarę możliwości po zabiegu kastracji lub sterylizacji. Jeśli wydajemy psa młodego (lub wymagającego jeszcze leczenia) adoptujący w umowie zobowiązuje się do wykonania zabiegu, najszybciej jak to będzie to możliwe.

17. Adopcja psa z fundacji jest bezpłatna.

18. Chcemy utrzymywać kontakt z opiekunami adoptowanych psów i zawsze służymy pomocą w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów.
Osoby z fundacji, jak i pozostali użytkownicy forum, będą dalej interesować się losami adoptowanego psa, bo czują się odpowiedzialni za jego dalsze losy.
Otrzymywane zdjęcia i wiadomości pozwalają nam upewnić się, że nasi podopieczni znaleźli najlepsze z możliwych domów. Prosimy nie traktować tego zainteresowania jak ingerencji w Wasze życie osobiste. Jeśli będziecie mieć chęć udzielania nam bardziej osobistych informacji, będzie nam przyjemnie, bo stwarza to na forum miłą i sympatyczną atmosferę.
Obowiązkiem jest natomiast informowanie fundacji o wszystkich istotnych zmianach, dotyczących zdrowia i warunków życia adoptowanego psa.

Być może niektórym nasze zasady wydadzą się przesadzone, inni mogą się wręcz poczuć dotknięci, odczytując je jako brak zaufania z naszej strony. Jednych i drugich prosimy o chwilę refleksji i zastanowienia.
Wszystko, co i jak robimy, wynika z odpowiedzialności i troski. Dobro naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze. Czujemy się odpowiedzialni za ich los, bo przecież to my, w ich imieniu, podejmujemy decyzje o adopcji.
Zanim pies trafi do adopcji, poświęcamy mu swój czas, leczymy za pieniądze od darczyńców i co najważniejsze przywiązujemy się do niego.

* Marta Leśkiewicz ze szkoły dla psów WESOŁA ŁAPKA w Warszawie oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi zniżkę na szkolenie. Każdy właściciel adoptowanego goldena może również liczyć na konsultacje i porady w zakresie problemów behawioralnych.
* Magdalena Lis ze szkoły dla psów WESOŁA ŁAPKA w Poznaniu oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi zniżkę na szkolenie. Każdy właściciel adoptowanego goldena może również liczyć na konsultacje i porady w zakresie problemów behawioralnych.
* Warszawska firma ZUZIK oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi jednorazowe darmowe strzyżenie lub zniżkę na szkolenie.
* Jacek Lewkowicz ze szkoły tresury psów HITT DOG w Krakowie oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi zniżkę na szkolenie.
* Paulina Kuźmińska i Małgorzata Schiller ze szkoły dla psów MERDU-MERDU w Warszawie oferują każdemu adoptowanemu od nas goldenowi zniżkę na szkolenie lub opiekę nad psem.
* Groomer DOROTA STRADOWSKA z Warszawy oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi dożywotnio 50% zniżki na strzyżenie (kontakt do Doroty dostępny u osób z Fundacji).
* Groomer Magdalena Czajkowska z firmy Czajkowska Grooming z Krakowa oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi 50% zniżki na strzyżenie.
* Martyna prowadząca SALON PIELĘGNACJI KOSTKA w Będzinie oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi dożywotnią zniżkę na usługi.
* Ekipa produkująca szarpaki polarowe WOOF oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi 30% zniżki na zabawki
* Firma Easy Choice Group (właściciel marki GODOG), prowadząca sklep internetowy www.go-dog.pl, oferuje każdemu adoptowanemu od nas goldenowi zniżkę na zakupy.

dotpay
Korzystając z usługi DOTPAY możesz szybko i łatwo dokonać wpłaty na nasze konto.


Fundacja Pomocy Goldenom AUREA, ul. Broniewskiego 64/40, 01-854 Warszawa
tel. 733 784 407
Strona www.aurea.org.pl jest własnoœciš Fundacji Pomocy Goldenom AUREA. Kopiowanie treœci bez zgody właœciciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.
Polityka Cookies