Aurea na facebook'u
Goldeny / Złota Jesień

Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim
- Carolyn Aleksander.Nasza Fundacja jest partnerem akcji promującej adopcję starszych psów, która obala mity dotyczące psów seniorów, ukazuje korzyści płynące z posiadania dojrzałego psa, prezentuje opowiadania osób, które adoptowały starsze psy. Aby przeczytać więcej kliknij tutaj

Starszy, nie oznacza gorszy. Starość jest pojęciem względnym. Najczęściej dostrzegamy tylko zewnętrzne oznaki starzenia, rzadko zaś patrzymy na wnętrze psa, na jego stan zdrowia, charakter, temperament i chęć do życia. Pokutują też nieprawdziwe stereotypy, że psy starsze to psy chore, kosztowne w utrzymaniu lub że starszego psa nie da się już niczego nauczyć.

Największe obawy budzi jednak metryka psa. Boimy się, że ze względu na podeszły wiek pies nie spędzi z nami wielu lat i wolimy kupić lub adoptować młodego psa. To jednak bardzo egoistyczne podejście, kłócące się z ideą szczerej chęci pomocy psu w potrzebie. Bo właśnie to starsze psy, dla których los okazał się mało łaskawy, najbardziej potrzebują naszej pomocy. Bo właśnie to starsze psy przede wszystkim potrzebują stabilizacji, swojego miejsca na ziemi i opieki kochającego człowieka. Bo właśnie to starszym psom trudniej znosić zmiany i spełniać wygórowane oczekiwania ludzi. Bo ważniejsza od ilości jest jakość spędzanego razem czasu.

Bardzo łatwo jest kupić czy adoptować młodego psa, ale jeśli chce się naprawdę pomóc, warto pochylić się nad losem tych psów, którym w jesieni życia brakuje domu, poczucia bezpieczeństwa i miłości swojego człowieka.
Dojrzałe psy są wspaniałymi towarzyszami zarówno spacerów, zabaw, jak i domowych zajęć. Bardzo często są zdrowe, mają dobrą kondycję, są też zrównoważone psychicznie i mają charakter typowy dla tej rasy. Jednak mało kto zwraca na to uwagę, bo wiek jest wykładnikiem. Psie dzieciństwo trwa zaledwie kilkanaście miesięcy. Czy dla tego krótkiego okresu warto odmawiać miłości psu starszemu?

Młode psy trafiające pod naszą opiekę znajdują domy bez problemu, zaś starsze psy spędzają całe miesiące w domach tymczasowych czekając na swoją szansę. Tylko dlatego, że nie mają kilku lat mniej. I choć otoczone są wspaniałą opieką i staramy się, aby niczego im nie brakowało, to nic nie zastąpi tego jedynego, własnego domu.
Dlatego apelujemy do wszystkich chcących adoptować psa. Pomyślcie czy w Waszym domu i sercu nie znajdzie się miejsce dla wspaniałego, starszego psiego przyjaciela? Sprawcie, aby i dla naszych seniorów w końcu wyszło słońce. Podarujcie im najwspanialszą ciepłą i złotą jesień życia.

Decydując się na adopcję starszego psa, robimy coś naprawdę wspaniałego, wyrażając tym samym szacunek dla życia w każdym wieku. Podarowanie starszemu psu domu i opieki na resztę jego życia jest najwspanialszym darem i gestem.
Każdy kto miał możliwość poczuć oparty na swoich kolanach, przyprószony siwizną pysio i spojrzeć w te brązowe oczy pełne miłości, ufności i wdzięczności, wie, że posiadanie starszego psa jest niezwykłym doświadczeniem, którego nie da się z niczym porównać.

dotpay
Korzystając z usługi DOTPAY możesz szybko i łatwo dokonać wpłaty na nasze konto.


Fundacja Pomocy Goldenom AUREA, ul. Broniewskiego 64/40, 01-854 Warszawa
tel. 733 784 407
Strona www.aurea.org.pl jest własnoœciš Fundacji Pomocy Goldenom AUREA. Kopiowanie treœci bez zgody właœciciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.
Polityka Cookies